Kıbrıs Açık Hava Mobilyaları

Sunsel Enterprises > Gelişmeler > Blog > Kıbrıs Açık Hava Mobilyaları

Kıbrıs Açık Hava Mobilyaları

  • Yayınlayan: admin
Kıbrıs Açık Hava Mobilyaları

Kıbrıs Açık Hava Mobilyaları

Bahçeli evlere uygun olacak şekilde açık hava mobilyaları tasarlanmış ve bir hayli talep görmüştür. Günden güne daha da gelişen bu alana dair pek çok alternatif mevcut durumda. Kıbrıs açık hava mobilyaları olarak:

  • Bahçe ya da balkon mobilyalarına yönelmekte özgürsünüz.
  • Yemek mobilyaları masa – sandalye kombinlerine sahiptir.
  • Çardak ya da hamak şeklinde de alternatifler mevcut durumda.

Açık Havale Yemek Mobilyaları

Farklı malzemelerden hazırlanan yemek mobilyaları bahçelere ve balkonlara uygundur. Önceliğiniz ebatları dikkate alarak aralarından tercihte bulunmak olmalıdır. Aynı zamanda:

  • Ahşap olanlar yaygın bir şekilde tercih edilir.
  • Plastik ve metal alternatiflere de yer verilir.

Kıbrıs açık hava mobilyaları denilince ilk akla gelen ahşap malzeme oluyor. Ahşaptan hazırlanan sandalye ve yemek masası setlerine göz atılabilir. Bu anlamda hem ikili hem 4’lü hem de 6’lı sandalyelere göre mobilyalar tasarlanmıştır. Öyle ki balkon, teras ya da bahçe ebatlarına uygun olanları seçmeniz esas alınmaktadır.

Açık Hava Bahçe Mobilyaları

Sadece yemek masası ile sandalyesi ile sınırlı kalınmaz. Kıbrıs açık hava mobilyaları oturma grupları şeklinde de belirtilir. İster tekli ister 2’li veya 3’lü olarak tasarlanan koltuk gruplarından dilediğinizi seçmekte özgürsünüz. Hatta son yıllarda L koltuk modelleri daha pratik oldukları için bir hayli talep görmektedir.

Çoğu zaman iskeleti ahşaptan tasarlanan koltuk grupları, yumuşak yastıklar ile süslenir. Oturma grubunun rahat olması adına yumuşak ve hafif kalın olan yastıklara yer verilir. Bu şekilde bahçelerin daha şık ve modern bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Açık Havale Mobilyaları: Çardaklar

Kıbrıs açık hava mobilyaları olarak sadece yemek masalarına ve de oturma gruplarına yönlendirme yapılmaz. Bunların yanı sıra çardak ve şemsiye gibi diğer alternatifleri de değerlendirmeye alabilirsiniz. Şöyle ki:

  • Hava koşullarından kaynaklı olarak çardaklar talep görmekte.
  • Ebatları bir hayli geniş olan şemsiyeler de tercih halinde.

Özellikle de bahçede yer alan mobilyaları uygunsuz hava şartlarından korumak adına bu yönde tercihte bulunmanız faydalı olacaktır. Mobilyaların yağmurdan ve kardan korunması adına şemsiyelere başvurulabilir. Ancak sadece bunlar yeterli olmaz. Soğuk havalara karşı mutlaka geniş poşetler veya hava geçirmez aparatlar ile korumaya geçmek gerekir.

Açık Hava Alternatif Mobilyalar

Daha çok pratik ve kullanışlı olan mobilyalara ilgi daha fazla. Bunlar hamaklardan ve şezlonglardan oluşuyor. Yine açık havaya uygun olan mobilyalar havuz veya bahçe kenarına uygun bir şekilde tasarlanır. Kolaylıkla yerleştirir ve hoş bir görünüm elde edersiniz.

Süslemelere dair yer döşemeleri de talep görmektedir. Kıbrıs açık hava mobilyaları olarak bu yönde de seçiminizi yapmakta özgürsünüz. Kısacası açık hava alanlarını uygun mobilyalar ve süsleme eşyaları ile tasarlamak gerekir. Özellikle de materyallerinden renklerine, renklerinden ebatlarına kadar tüm detayları dikkate alarak düzenlemeye geçilebilir.

Kıbrıs Açık Hava Mobilyalarında Nelere Dikkat Edilmeli?

Kullanılan malzemelere karşı dayanıklı olanları seçebilirsiniz. Özellikle de son yıllarda akasya ağacı kullanılarak tasarlanan mobilyalara ilgi bir hayli fazla. Bunun yanı sıra:

  • Açık hava koşullarına göre tasarlanan mobilyaları tercih etmelisiniz.
  • Dış mekanlara uygun materyallerin kullanıldığı mobilyalar seçilmelidir.

Bu anlamda kullanılan ağaca göre mobilyaları seçebilir ve ebatlarına bağlı olarak değerlendirmeye alabilirsiniz. Kullanacağınız açık havaya uygun olacak şekilde ebatları seçmeniz önem arz ediyor. Bunun dışında uzun ömürlü ve suya doymuş olan mobilyalara talep daha fazla. Tüm bu detaylara karşı yıllarda kullanabileceğiniz mobilyalara yönelebilirsiniz. Kolay temizlenen ve ağır olmayanların kullanmakta zorluk çekmez, rahatlıkla açık havada temin edebilirsiniz.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

tr_TRTurkish