Hakkımızda

En iyisi olmak için çalışıyoruz.

Biz Kimiz?

Ticari faaliyetlerine ilk olarak, elektronik ve züccaciye de tüketicinin en pratik ihtiyaçlarına yönelik küçük çapta ürünlerin satışıyla başlayan Sunsel, şu anki grup yapısının temellerini 1969 yılında atmıştır. 1983 yılında ise anlamlı bir hacime ulaşan SUNSEL ENTERPRISES LTD bugün bakıldığında , endüstriyel mutfak ürünleri, toptan züccaciye , toptan gıda ürünleri, mağaza, Mutfak Akademisi ve Cafe zincirleriyle birbirini yakından destekleyen iş gruplarında Kıbrıs’ın en güçlü firmaları arasında yer almaktadır. Ülke ekonomisine sağladığı katkının yanı sıra , gerek istihdam , gerekse de genç insanlara tanıdığı gelişim fırsatları ve sosyal sorumluluk projeleriyle de ülkenin ayrıcalıklı kurumlarındandır.

Sunsel Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Günsel’in daha öğrencilik yıllarından bu yana temel amacı; ülkemizi şirketleriyle, ekonomisiyle, dünyada saygın ve söz sahibi bir konuma getirmek için özveriyle çalışan , gelişen , büyüyen organizasyonlar kurmak olmuştur. Geçen 47 yıl boyunca, değişen dünyayla birlikte yaşadığı ekonomik ve siyasi krizleri yönetebilme becerisi, gelişen teknolojiye ve yeniliklere uyum sağlayabilme gücü sayesinde grubun her gün daha da büyümesi bu hedefin doğal bir sonucu olmuştur.

Grup, 2. Nesilin de iş gücüne katılımıyla daha da güçlenmiştir. Dinamik ve yeniliklere açık, genç takım üyeleriyle ciddi başarılara imza atmaktadır.

Sunsel Enterprıses LTD. çalıştığı Endüstriyel Otel Ekipmanlarıgrubundan hizmet alan, hotel, restaurant, cafe işletmesi sahibi tüm müşterilerini , Electrolux, Evinoks, Ugolini, Simonelli, Sirman, Scotsman, Salva , Robot Coupe, Arcoroc, Lava, Nardi, Scab Design, Pyrex, Luminarc, Porland , Steelite, Hisar, Kapp, Siesta gibi dünya markası ürünlerle buluşturarak müşterilerine en kaliteli hizmeti , kesintisiz ve zamanında verir. Onların misafirlerini en iyi şekilde ağırlamalarına yardımcı olur. Kuvvetli teknik destek ağı sayesinde, müşterilerinin bakım, onarım gerektiren her durumda hızla yanındadır. Proje ekibiyle de müşterilerinin beklentilerini analiz ederek en doğru tasarımla mutfaklarını kurmaları konusunda çözüm ortağı olur. Böylece ülkenin en önemli gelir kaynaklarından birisi olan Turizm Sektörünün gelişimine ve müşteri memnuniyetine çok ciddi katkı sağlar.

Ayrıca bünyesinde bulundurduğu bir çok farklı ürün ve tasarımlarla, Kıbrıs halkının evleri için , bir çok ihtiyacını toplu olarak giderebileceği en doğru adrestir. Aynı şekilde gıda grubunun , öncü markaları olan Şölen Çikolata, Balparmak , Roka Noodle, Europastry Fripan unlu mamülleriyle ve kendi üretimi olan Natural marka ürünleriyle zincir marketlere, turizm sektörüne ve nihai tüketiciye hizmet vermektedir.

SUNSEL bünyesinde yer alan
  • Endüstriyel Otel Ekipmanları
  • Gıda Satış
  • Mağaza
  • Züccaciye Toptan Satış
  • SHC Kıbrıs Mutfak Akademisi
  • Dots n Coffee

faaliyetlerini, Lefkoşe merkezde 1 mağaza, 2 Cafe , Gastronomi Eğitim Merkezi , Lefkoşa Merkez’de 2 depo ve 2 antrepo ve Mağusa’daki 1 antreposu ile KKTC’ nin tüm bölgelerinde yürütmektedir.

SUNSEL ENTERPRISES LTD olarak, müşterilerimize , sağlıklı, kaliteli ürün ve hizmetler sunarak ; onlarla birlikte büyümenin gururunu taşıyoruz.

Şirket sürekli kendini yenileyen, geliştiren kurumsallaşma anlayışı içerisinde “ ISO 9001 Kalite Belgesi” almaya hak kazanmıştır.

“Müşterilerimiz aracılığıyla insanların yaşamlarına dokunarak, yüzlerindeki gülümseme ile ödüllendirilmek en büyük mutluluğumuzdur. Bu inançla yeni heyecanlar için daima çalışırız !..”